Legowisko idealne

Jeśli zaplanowaliśmy, że do naszego rodzinnego domu wprowadzimy szczeniaka, z pewnością mamy wiele pytań. Jedno z nich dotyczy tego, gdzie pies powinien spać i jakie legowisko powinniśmy mu przygotować.

Dobre miejsce
Podstawowa zasada głosi, że legowisko dla psa powinno być położone w miejscu, które z jednej strony jest możliwie najbardziej zaciszne, a z drugiej jest dobrym punktem obserwacyjnym. Z pewnością nie powinniśmy położyć posłanka psiego w miejscu, w którym stykają się szlaki komunikacyjne wszystkich domowników, zmuszonych od tego momentu do ciągłego przekraczania psa, co nie będzie ani wygodne dla domowników, ani samego pupila.

Dobrze jest wybrać jakiś róg, nieużywany kąt pokoju, z którego jednocześnie widać możliwie dużo domowników i to, co robią, aby pies nie czuł się samotny. Psy to zwierzęta towarzyskie i chcą być zaangażowane w życie domu.

Gusta i guściki
W kwestii estetycznej, to legowisko nie ma dla psa oczywiście żadnego znaczenia. Jeśli chcemy, aby wyglądało ładnie, możemy zdecydować się na kosz wiklinowy albo specjalną matę w odpowiadającym nam kolorze. Pamiętajmy jednak, że psy – zwłaszcza szczeniaki – mają tendencję do niszczenia tego typu przedmiotów, więc dopóki nie wychowamy odpowiednio naszego maleństwa nie wydajmy wielkich pieniędzy na jego legowisko. Ważne, aby dało się je łatwo prać.

Dodaj komentarz